ASANSÖR 3
ASANSÖR 1

ASANSÖR TAMİR VE BAKIMI

Asansör tamir ve bakımı ve de bazı durumlarda mevcut sistemin modernize edilmesi uzmanlık gerektiren bir iştir. Çoğunlukla binalarda kullanılan asansörleri periyodik bakımsız bırakmamak, eksiklerini gidermek ve yetkili kuruluşlarca denetlettirmek bizlerin ve ailemizin sağlığı için önemlidir. Aynı şekilde özel durumlar için evin içine, bina girişine, iş yeri girişine, villa dış cephesine gerçek maksadı engelli, hasta, yaşlı veya bir başka özel durum amaçlı kullanılan asansörlerin bazı konfor ve güvenlik eksikleri olabilir. Bu noktada yine sert kalkış yapan, sert duruş yapan , yavaş hareket eden, hızlı hareket eden, paraşüt tipi emniyet frensiz eski veya eksik sistemler karşımıza çıkabilmektedir. Bu tarz özel asansörlerin eksiklerinin giderilerek daha konforlu hale getirilmesi, güvenli ve efektif kullanım için gerekliliktir.

VİLLA ASANSÖRÜ

Kullanım yoğunluğuna, ortam koşullarına ve asansörün yıpranmışlığına göre periyodik bakım 1 ay, 3ay, 6 ay veya 1 yıllık olarak yapılabilmektedir, doğru periyodu tespit etmek ve kestirici bakımların yapılmasını sağlamak gerekir aynı anda eksiklerin tespit edilerek giderilmesi gerekmektedir.

ASANSÖR 2

ASANSÖRLERDE MOTOR SÜRÜCÜ VE ÖNEMİ

Asansörlerde kullanılan kumanda panosunda eğer motor sürücü yok ise asansör ilk kalkış ve duruş esnasında sert hareket eder. Asansör panonuz eski bile olsa, modernize ederek motor sürücü kullanabilirsiniz. Motor sürücü ile yumuşak kalkış, yumuşak duruş, çift hızlı hale getirme, bir miktar hızlandırma veya istenilen seviyeye kadar yavaşlatma mümkündür. Motor sürücüler aynı zamanda mekanik olarak asansörünüzün, elektriksel olarak motorunuzun korunmasına da ciddi katkıda bulunmaktadır. Arızaları minimize ederek, konforlu,sessiz ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

EN SIK KARŞILAŞILAN ASANSÖR ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ

PERİYODİK BAKIMDA YAPILANLAR

Asansörlerinin bazıları hidrolik, bazıları makaslı, bazıları asansör motorlu halatlı, bazıları vinç motorlu halatlı, bazıları vinç motorlu zincirli olabilmektedir. Bu sistemlerin kendilerine has mekanik, elektrik veya hidrolik ekipmanları olabilir ve bunların kendi içlerinde ayarları, bakımları kontrolleri farklı olur.

Menü