HİDROLİK KRİKO 4
HİDROLİK KRİKO 3

HİDROLİK KRİKO TAMİR VE BAKIMI

Hidrolik krikolar 1ton ile 50 ton arasında kapasiteye sahip çok güçlü ekipmanlardır, birçok kullanım alanı vardır. Kaldırma ekipmanı olarak kullanılırlar, genelde arada bir ihtiyaç olduğu için ihtiyaç halinde sorun çıkartmaması ümit edilir. Genellikle çok problem çıkartmazlar, eskidikçe keçe, oring ve yağ eksiltme sorunları olabilir. El pompası harici olan veya dahili olan modelleri vardır. Genellikle ağır bir makinayı  kaldırmak için kullanılırken domuz arabasıyla birlikte kullanılır.

KRİKO BANNER

Kullanım yoğunluğuna, ortam koşullarına ve hidrolik krikoların yıpranmışlığına göre periyodik bakım 1 ay, 3ay, 6 ay veya 1 yıllık olarak yapılabilmektedir, doğru periyodu tespit etmek ve kestirici bakımların yapılmasını sağlamak gerekir aynı anda eksiklerin tespit edilerek giderilmesi gerekmektedir.

HİDROLİK KRİKO 2
HİDROLİK KRİKO 1

EN SIK KARŞILAŞILAN HİDROLİK KRİKO ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ

Hidrolik krikolar genellikle keçe ve oring aşınması sorunu yaratırlar, bununla beraber yağ eksiltirler çözümü ise uygun kalitede keçe ve oring ile değiştirmek ve bunu yaparken de yağı yenilemektir. İşlem sonrası krikonun havasını almak gerekir.

Menü